Długo czekali, ale było warto

20 lutego 2023 | Sport | Łukasz Majchrzyk
Oskar Kwiatkowski – pierwszy polski mistrz świata w snowboardzie alpejskim
autor zdjęcia: PAP/EPA

Oskar Kwiatkowski został mistrzem świata, a Aleksandra Król zdobyła brąz w slalomie gigancie równoległym. To największe sukcesy w historii polskiego snowboardu.

Zdarzało się już, że wielka radość była blisko, że liczyliśmy setne części sekundy, choćby wówczas, gdy o medal olimpijski walczyła Jagna Marczułajtis, czwarta w Salt Lake City (2002), ale takiej niedzieli w polskim snowboardzie jeszcze nie było.

Najpierw świetnie pojechała Król, która w wyścigu o trzecie miejsce pokonała Włoszkę Lucię Dalmasso aż o ponad dwie sekundy (złoto zdobyła Japonka Tsubaki Miki po finałowym zwycięstwie nad Danielą Ulbing z Austrii). Kilka minut później na starcie finału stanął Kwiatkowski i po zaciętym wyścigu wygrał ze Szwajcarem Dario Caviezelem.

Sukcesy w Bakuriani (Gruzja) potwierdziły dobrą formę, którą oboje prezentują od początku zimy. Kwiatkowski już dwa razy w tym sezonie wygrywał zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie...

Wydanie: 12501