Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

13 grudnia 1997 | Plus Minus | KM AZ JP

DO REDAKCJI

Informacje

Apel o przytomność umysłu

Nie mam zwyczaju komentowania, a tym bardziej prostowania tekstów, dotyczących moich książek, w tym jednak wypadku muszę to zrobić -- prawem szczególnego wyjątku. W życzliwej mi w zasadzie recenzji "Apel o przytomność umysłu" z książki "Resztki mniejszości" ("Plus Minus" nr 48, "Rzeczpospolita" nr 272 z 22--23 listopada br. ) znalazł się passus, który mógłby świadczyć, że przed czterdziestu laty, podczas koleżeńskiej gawędy w lokalu tygodnika "Świat", ludzie tej klasy, co Jerzy Waldorff, Marian Brandys i Kazimierz Dziewanowski wypowiadali antysemickie uwagi. Oto ifatalne, doprawdy nieszczęsne nieporozumienie. Autorowi recenzji, p. Krzysztofowi Masłoniowi, którego mam powody szczerze szanować, zdarzyło się coś więcej niż zwyczajny lapsus. I nie wystarczyłoby stwierdzić, że zrobił to "niechcący", ponieważ chodzić tutaj może o krzywdę trzech znakomitych osób.

Jawna ironia wzięta została serio. Przytaczam dwa fragmenty, na stronach 9 i 10: "Pamiętam dobrze ów przewrotny, jakby wynikający sam z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1255

Spis treści
Zamów abonament