Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

13 grudnia 1997 | Ekonomia | AS AK

Informacje

Tydzień na rynku PŚU

Testowanie bariery 119 zł

Na fixingu tydzień zamknął się na poziomie 119 zł za jedno świadectwo udziałowe. Oznacza to spadek od poprzedniego piątku o 6, 7 proc. Jest to jednocześnie poziom minimum tych papierów, który wyznaczany był poprzednio w listopadzie, a wcześniej w lipcu bieżącego roku. Ogólna tendencja malejąca na rynku kapitałowym nie ominęła zatem papierów z programu NFI.

Dotyczy to nie tylko świadectw udziałowych, ale i samych funduszy inwestycyjnych. Pięć z nich wyznaczyło w piątek historyczne minima notowań, aindeks NIF spadł do poziomu 119, 5 pkt. , czyli również minimum.

Wracając do świadectw, warto podkreślić, że spadające ceny nie odstraszają inwestorów od zawierania transakcji. Wolumen obrotów na fixingu w porównaniu z poprzednim tygodniem wzrósł o 22 proc. , do 250, 4 tys. sztuk. Znacznie mniej świadectw natomiast zmieniło właściciela wtrakcie notowań ciągłych. W tym tygodniu przedmiotem handlu było 56, 7 tys. sztuk, a poprzednio 93, 5 tys. sztuk.

W tym momencie można pokusić się o próbę wytłumaczenia takiej sytuacji. Możliwe, że malejące ceny są bardziej akceptowane (strach przed dalszym spadkiem) przez mniejszych inwestorów, których dostęp do fixingu jest znacząco większy od dostępu do notowań ciągłych. Większy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1255

Spis treści
Zamów abonament