Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spór o deklarację

13 grudnia 1997 | Kraj | EC KG

SEJM

Większość sejmowa chce szybkiej ratyfikacjikonkordatu

Spór o deklarację

Konkordat znów podzielił Sejm. W piątek odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy ratyfikującej konkordat, w którym nie ma deklaracji interpretującej umowę przyjętą jednostronnie jeszcze przez rząd Cimoszewicza. Z a jak najszybszą ratyfikacją opowiedziały się kluby koalicji ASW -- UW, a także posłowie PSL i ROP. SLD wnioskował o odrzucenie projektu z powodu wyłączenia z dokumentów ratyfikujących deklaracji. Aleksander Kwaśniewski uważa, że powinna być ona tak ogłoszona, aby każdy mógł się z nią zapoznać.

Teraz deklaracja

Gabinet Jerzego Buzka przesłał do Sejmu projekt ustawy ratyfikacyjnej bez jednostronnej deklaracji interpretującej konkordat. Minister Bronisław Geremek tłumaczył w piątek, że deklaracja zachowuje jednak moc prawną zgodnie z konwencją wiedeńską. Stanowi ona "interpretacyjny kontekst" dla konkordatu, a jej tekst będzie opublikowany w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1255

Spis treści
Zamów abonament