Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ranking kredytów gotówkowych dla posiadaczy ROR

13 grudnia 1997 | Moje Pieniądze | EB

Lepsze warunki dla stałych klientów

Ranking kredytów gotówkowych dla posiadaczy ROR

Posiadacze bankowych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR) mogą liczyć w swoim banku na korzystniejszy kredyt gotówkowy niż klienci z ulicy. W każdym banku zasady udzielania kredytów z ROR są jednak inne. Centrum Badań Marketingowych Indicator na zlecenie "Rzeczpospolitej" wykonało analizę warunków udzielania tych kredytów przez różne banki.

W ten sposób powstał ranking, w którym zwyciężył Powszechny Bank Gospodarczy SA Grupa Pekao SA. Z różnych powodów kredyt dla posiadaczy ROR w tym banku jest najkorzystniejszy.

PBG tylko jednym punktem pokonał Bank Częstochowa i Bank Staropolski. Oznacza to, że mniejsze banki o zasięgu lokalnym są niezwykle elastyczne w dostosowywaniu swojej oferty do potrzeb klientów. Nie dysponują natomiast rozległą siecią swoich placówek, co sprawia, że podróżujący po całym kraju posiadacz rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ma utrudniony dostęp do swoich pieniędzy (musi korzystać z pośrednictwa innego banku) . Może się zatem okazać, że bank, którego ROR-owski kredyt odnawialny jest bardzo atrakcyjny, wcale nie jest najlepszym pod względem oferty prowadzenia samego ROR. Trudno się spodziewać, by mieszkaniec Gdańska decydował...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1255

Spis treści
Zamów abonament