Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Klucz do sukcesu

13 grudnia 1997 | Styl życia | ZW

SPOŁECZEŃSTWO

Ludzie zadowoleni ze swego wyglądu łatwiej przekonują innych do swychracji, wzbudzają sympatię, mają więcej przyjaciół i znajomych

Klucz do sukcesu

ZBIGNIEW WOJTASIńSKI

Mężczyźni pozazdrościli kobietom i coraz częściej odwiedzają kliniki chirurgii estetycznej. Zmieniają kształt nosa, ujędrniają pośladki, chcą mieć mocną szczękę jak Schwarzenegger i likwidują obwisły brzuch. Trudno ocenić, czy w ten sposób płeć męska upodobnia się do płci pięknej. Jedno nie ulega wątpliwości: kanonem życia społecznego staje się atrakcyjny wygląd, od którego zależy powodzenie zarówno w miłości, jak i w interesach.

Jeszcze niedawno w Europie Zachodniej tylko co dziesiąty pacjent gabinetów chirurgii plastycznej był mężczyzną. Wszystko zmieniło się w ciągu kilku lat. W Niemczech już co piąty z nich jest przedstawicielem płci męskiej, a w USA prawie co drugi! Wygląda na to, że panowie wkrótce będą nie mniej dbać o wygląd niż panie. WKalifornii nastała wśród mężczyzn moda na malowanie paznokci i tylko patrzeć, kiedy zaczną wyrywać brwi i robić makijaż.

Kult piękna i młodości

Przywilej bycia pięknym przestał być wyłącznie domeną ludzi sławnych i bogatych. Sekretarki już dawno przekonały się, że jeśli chcą dobrze zarabiać i utrzymać się w swym zawodzie, muszą być bardziej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 1255

Spis treści
Zamów abonament