Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finanse: wyczekiwanie i oczekiwania

13 grudnia 1997 | Ekonomia | TT

Finanse: wyczekiwanie i oczekiwania

Już drugi tydzień Ministerstwo Finansów sprzedaje pełny portfel wystawionych na przetargi bonów skarbowych. Dzieje się to kosztem dalszego spadku cen, jednak to budżet musi sprzedać bony, a rynek nie zaakceptuje teraz wyższych cen. Nabywcami papierów skarbowych są obecnie polskie banki, inwestorzy zagraniczni wstrzymują się jeszcze z większymi zakupami. Na rynku depozytów międzybankowych drugi tydzień grudnia minął nadspodziewanie spokojnie -- handel był płynny, a oprocentowanie umiarkowanie niskie. Dealerzy obawiają się jednak załamania płynności, prawie zniknęły bowiem z rynku depozyty kończące się w przyszłym roku.

Zrezygnowano z ogłaszania dodatkowych przetargów, szukania dni świątecznych jako dat wykupu, wielkość sprzedaży odpowiada również pierwotnej ofercie. Wzrost rentowności, jak na przymusową sytuację sprzedawcy, jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1255

Spis treści
Zamów abonament