Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sabbatical w korporacji Temida?

19 września 2023 | Rzecz o prawie | Jarosław Gwizdak

Pisanie przez cały rok wierszy zamiast orzekania może być bardzo opłacalne.

Jesienią zawsze zaczyna się szkoła, a w knajpach zaczyna się picie” – śpiewał już 32 lata temu Zygmunt Staszczyk w hitowej „Warszawie” zespołu T.Love. Oczywiście o piciu w knajpach dziś pisał nie będę, ale nawiążę do pierwszej części tego zdania.

Zaczęła się szkoła. Do szkoły wrócili uczniowie, rodzice wstają nieco wcześniej niż podczas wakacyjnej beztroski, ale przede wszystkim wróciło grono. Pedagogiczne. Już oficjalnie trwa rok szkolny.

Mam wśród znajomych sporo nauczycieli. Uczą w szkołach prywatnych i publicznych, uczą dłużej i krócej, są mniej więcej moimi rówieśnikami – urodzili się w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Zaprzyjaźnionych nauczycieli łączą dwie rzeczy. Po pierwsze: nadal chce im się pracować, są ludźmi pełnymi pasji i chęci. A po drugie: niemal wszyscy skorzystali z największego (według...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12677

Wydanie: 12677

Spis treści
Zamów abonament