Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiralna wściekłość

19 września 2023 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Trzeba uważać, co można, a czego nie można wrzucać do internetu, kiedy ktoś ma fatalny dzień i zostaje to sfilmowane.

W filmiku widzimy kobietę na boisku w sztokholmskiej dzielnicy, która trzyma piłkę do koszykówki. Dwóch 14- latków chce, by kobieta zwróciła piłkę, jednak ta odmawia, bo postanowiła, że będzie się nią bawił jej pies, którego wyprowadziła na spacer. Kiedy chłopcy proszą kobietę o piłkę, spotykają się nagle ze zniewagami typu, że są „cholernie ohydnymi”, „skąpymi”, „rozpieszczonymi smarkaczami”. Jeden z nastolatków słyszy złowieszcze: „Ty jesteś taki cholernie brzydki. Będziesz też taki cholernie brzydki i skąpy, jak dorośniesz”. W końcu jednak piłkę zwraca.

Zachowanie kobiety było nie tylko agresywne, ale także dosyć dziwne, w przeciwieństwie do nastolatków, którzy cały czas zachowywali spokój. Wybuch wściekłości właścicielki psa sfilmował jeden z chłopców i jego ojciec wrzucił go do społecznych mediów. Materiał rozprzestrzenia się jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12677

Wydanie: 12677

Spis treści
Zamów abonament