Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych

19 września 2023 | Biznes | Justyna Bogołębska
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Przedsiębiorstwa w procesie internacjonalizacji często potrzebują większych zasobów finansowych.

Polska jest jednym z ważnych eksporterów w Europie Środkowo-Wschodniej i kluczowym partnerem handlowym dla wielu krajów na całym świecie. Kraje docelowe eksportu z Polski to kraje Unii Europejskiej, w szczególności Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Włochy. Polska utrzymuje również znaczące relacje handlowe z krajami spoza UE, takimi jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Wielka Brytania. Eksport odgrywa ważną rolę w polskiej gospodarce, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego. W ciągu ostatnich lat, dzięki swojej konkurencyjności i różnorodności oferowanych produktów, Polska zdołała utrzymać swoją pozycję na międzynarodowym rynku eksportowym.

Rozwój polskich spółek na rynkach międzynarodowych zależy od wielu czynników, takich jak sektor, w którym działają, strategia rozwoju, konkurencyjność, innowacyjność, jakość produktów lub usług, zdolność do dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych oraz efektywność zarządzania. W ostatnich latach wiele polskich spółek odniosło sukcesy na rynkach zagranicznych, zarówno w Europie, jak i poza nią. Niektóre z tych spółek stały się globalnymi liderami w swoich branżach. Proces rozwoju i ekspansji nie byłby możliwy bez procesu globalizacji, który zachodzi w gospodarkach na całym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12677

Wydanie: 12677

Spis treści
Zamów abonament