Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwa wnioski na jeden spójny projekt

19 września 2023 | Administracja i samorząd | Michał Kołtuniak

Władze województwa pomorskiego będą wspierać rozwój szkolnictwa zawodowego zarówno poprzez dofinansowanie doradztwa, szkoleń, staży, remontów, i doposażenie placówek w sprzęt.

Jak pozyskać środki na tzw. miękkie działania typu szkolenia, praktyki, doradztwo, staże, kursy i jednocześnie sfinansować działania „twarde”, jak remont pomieszczeń z przeznaczeniem ich na nowoczesne sale dydaktyczne, doposażenie laboratoriów, czy też zakup symulatorów do praktycznej nauki zawodów? Odpowiedź jest prosta. Trzeba sięgnąć po środki programu regionalnego na lata 2021-2027 i to jednocześnie do dwóch działań tego programu. Tak przynajmniej działa to w województwie pomorskim, gdzie można składać aplikacje w zakresie następujących części programu:

∑ 5.8 „Edukacja ogólna i zawodowa w zakresie projektów dotyczących edukacji zawodowej (projekty zintegrowane)”,

∑ 6.2 „Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej”.

Co więcej, aby móc uzyskać dofinansowanie, należy złożyć dwa wnioski – po jednym do każdego z tych działań, tworząc w ten sposób spójny (zintegrowany) projekt. Projekt związany oczywiście z rozwojem szkolnictwa i systemu edukacji zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem branż istotnych dla regionu Pomorza (inteligentne specjalizacje, branże przyszłości) oraz uwzględniający realne wyzwania i potrzeby rynku pracy. Zgłaszane, a następnie realizowane przedsięwzięcia, powinny angażować przedsiębiorców, pracodawców lub ich związki i stowarzyszenia. W szczególności dotyczy to staży, praktyk, czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12677

Wydanie: 12677

Spis treści
Zamów abonament