Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak rozwinąć firmę zagranicą?

19 września 2023 | Biznes | rp.pl

Istotna jest obecność na miejscu, poznanie kontekstu, kultury oraz różnic względem naszego kraju.

Ekspansja na rynki zagraniczne od zawsze stanowi istotny element strategii firm chcących się rozwijać i skalować swoje biznesy. Zazwyczaj organizacje myślą o tym, kiedy osiągną odpowiednią pozycję w Polsce, ale w ostatnim czasie jest też coraz więcej przedsiębiorstw, a szczególnie start-upów, które od samego początku mają podejście „go global”.

Obecne czasy są wyjątkowo ciekawe, bo z jednej strony nadal odczuwamy konsekwencje pandemii, wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą, a także inflacji – a z drugiej strony w obecnym świecie globalizacji nigdy nie było lepszych czasów na ekspansję zagraniczną. Na pewno istotnym elementem jest też aspekt finansowy i ekonomiczny – wyjście poza granicę często motywowane jest dodatkowym przychodem, nierzadko na zupełnie innej marży.

Prawdopodobnie dlatego polskie spółki chcą rozwijać swoje biznesy poza granicami naszego kraju. Według danych z raportu Adyen Retail Report 2023 liczba polskich firm chcących sprzedawać swoje produkty na innych rynkach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12677

Wydanie: 12677

Spis treści
Zamów abonament