Kryzys pobudza innowacyjność
Wyzwania związane z trudnym otoczeniem i dążeniem do neutralności klimatycznej to szansa na zwiększanie naszej konkurencyjności – mówi Katarzyna Byczkowska, dyrektorka zarządzająca BASF Polska.
Europejski przemysł stoi przed szeregiem wyzwań związanych z bardzo trudnym obecnie otoczeniem biznesowym, a równocześnie koniecznością realizacji celów klimatycznych. Wyzwania te mają szczególny wymiar w przypadku firm przemysłowych. Jakie są zobowiązania BASF w zakresie zrównoważonego rozwoju i zielonej transformacji?
Od prawie 20 lat nasze motto brzmi, że w BASF tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Aspekt ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej jest na stałe wpisany w naszą strategię i nasze DNA. A jeśli chodzi o konkretne cele, to podjęliśmy na przykład zobowiązanie, że do 2050 r. będziemy neutralni jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla. Może się to wydawać nieco mało ambitne, ale tak jak pan wspomniał, w przypadku przemysłu, szczególnie tego energochłonnego – a jesteśmy przemysłem najbardziej energochłonnym – jest to wciąż duże wyzwanie. Do 2030 r. zamierzamy już ograniczyć emisje o 25 proc., także ten proces trwa.
Zrównoważony biznes to także zrównoważone podejście do zasobów, domykanie ich obiegu. Jak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta