Współpraca B2B – na jakie korzyści mogą liczyć kontrahenci?
Jeśli zadbamy o należyte ułożenie stosunków z byłym pracodawcą oraz potencjalnym zleceniodawcą, funkcjonowanie w modelu partnerstwa biznesowego B2B może okazać się przełomem w naszej karierze zawodowej, zapewniającym sukces i przynoszącym korzyści.
Artykuł ten skupia się na dostarczeniu kluczowych odpowiedzi w obszarze przejścia od pracy na etacie do współpracy B2B. Dodatkowo pozwala wyjaśnić dlaczego warto podjąć tę odważną decyzję i to jak najszybciej. Jest on skierowany w szczególności do osób zajmujących stanowiska menadżerskie, dyrektorskie, czy też kierownicze. Stanowi również przyczynek do pokazania, jak istotne jest zawieranie prawidłowo skonstruowanych umów oraz dokumentowanie wykonywanych usług.
B2B – tak właściwie co to jest?
B2B (ang. business-to-business) to skrót pochodzący z języka angielskiego oznaczający transakcje pomiędzy dwoma lub więcej podmiotami gospodarczymi. Podmiotami w takiej relacji gospodarczej będą więc wyłącznie przedsiębiorcy, niezależnie od formy organizacyjno-prawnej jaką przybierają. Możliwa jest więc współpraca, w której po jednej stronie czynności prawnej będzie występowała duża międzynarodowa korporacja działająca w formie spółki akcyjnej, a jej kontrahentem świadczącym na jej rzecz umówione usługi będzie osoba fizyczna prowadząca indywidualną działalność gospodarczą. Taki model współpracy jest coraz bardziej powszechny i pożądany przez obie strony umowy. Wzajemne prawa i obowiązku pomiędzy powyższymi podmiotami wynikają co do zasady z łączącej strony umowy oraz właściwych powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta