Pracujemy dla 24 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej
Jeśli będzie taka potrzeba, będziemy współpracować z komisją śledczą w celu wyjaśnienia roli VFS w procesie ubiegania się o wizę – mówi Jiten Vyas, wiceprezes VFS Global.
Mateusz Morawiecki – dzisiaj już były premier – tuż po wybuchu afery wizowej PiS zapowiadał, że firmy świadczące usługi wizowe dla MSZ stracą swoje kontrakty. Jak było w przypadku VFS Global? Ile dni nie pracowaliście dla polskiego rządu?
VFS Global jest jednym z trzech zewnętrznych usługodawców obsługujących polskie ambasady i konsulaty. Od ponad dekady jesteśmy zaufanym partnerem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ). Polskie MSZ nie rozwiązało umów z VFS Global, bo nie było ku temu żadnych powodów. W Indiach i Chinach nasze kontrakty wygasły we wrześniu i październiku 2023 roku. VFS Global nie prowadził po tym terminie obsługi polskich centrów wniosków wizowych w tych lokalizacjach. Nasze umowy na Białorusi i w Turcji pozostają wciąż ważne. Wznowiliśmy świadczenie usług dla Ambasady RP w New Delhi w Indiach z początkiem 1 grudnia 2023 r. na podstawie nowego kontraktu przyznanego nam w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W oparciu o nową umowę zawartą z Konsulatem RP w Bombaju od 2 stycznia 2024 r. zaczniemy obsługiwać polskie centra wizowe dedykowane zainteresowanym polskimi wizami z zachodnich i południowych Indii.
Pojawienie się nazwy VFS Global w medialnych doniesieniach dotyczących nielegalnego procederu handlu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta