Sfałszowanie podpisu powoduje nieważność umowy
W przypadku uznania, że umowa w sprawie dotacji na wsparcie realizacji zadania publicznego nie została skutecznie zawarta, istnieje podstawa do orzeczenia zwrotu otrzymanej kwoty.
Stowarzyszenie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego z obszaru kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pod nazwą „Rozwój Turystyki Fortecznej…”. Na podstawie tej oferty stowarzyszenie 2 listopada 2015 r. podpisało z miastem umowę w sprawie dotacji na wsparcie realizacji zadania publicznego.
Sprawa przestępstwa
Do urzędu miasta wpłynęło w tym czasie wezwanie z prokuratury rejonowej do wydania oryginałów dokumentacji dotyczącej projektu realizowanego przez stowarzyszenie. Postępowanie toczyło się w sprawie o przestępstwo oszustwa na szkodę miasta. Wkrótce potem prezydent miasta zawiadomił stowarzyszenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zwrotu dotacji i wydał decyzję w tej sprawie.
Decyzja ta została zaskarżona przez stowarzyszenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które 14 lutego 2023 r. stwierdziło, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy bezsprzecznie wskazuje, iż podpis skarbnika stowarzyszenia na umowie o wsparcie realizacji zadania publicznego został sfałszowany, o czym świadczą wyroki sądu rejonowego i sądu okręgowego. Wobec tego zdaniem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta