Cyfrowe wyzwania lokalnych władz
Digitalizacja to obszar, w którym styka się szereg elementów, które mogą mieć wpływ na obywatela, instytucje, firmy. Dlatego bardzo istotne jest, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wykorzystać wzajemną synergię między tymi podmiotami.
Cyfryzacja jednostek samorządu terytorialnego (JST) stała się kluczowym obszarem zmian ze względu na jej potencjał w zakresie transformacji zarządzania i jakości świadczenia usług publicznych. Dlatego samorządy coraz chętniej inwestują w digitalizację swoich usług. Przykładem może być województwo małopolskie, które umożliwiło mieszkańcom zakup biletów na komunikację miejską i regionalną poprzez aplikację mObywatel.
W nowoczesnym świecie cyfryzacja usług staje się rzeczą powszechną, zwiększając zaangażowanie lokalnej społeczności oraz biznesu. W którą stronę i jak powinna przebiegać cyfryzacja jednostek samorządu terytorialnego? W jaki sposób cyfryzacja przyczyni się do zwiększenia aktywności lokalnej społeczności oraz jak wpłynie ona na lokalne biznesy? O tym rozmawiali uczestnicy panelu „Jak nie zostać z tyłu – cyfryzacja JST przy współpracy z biznesem” podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.
Człowiek w centrum uwagi
Krzysztof Gawkowski, wicepremier, minister cyfryzacji, podkreślił, że cyfryzacja to obszar, w którym styka się szereg elementów, które mogą mieć wpływ na obywatela, instytucje, firmy, dlatego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta