Rozdzielanie zapytań ofertowych to klucz do cyberbezpieczeństwa samorządów
Jednostki samorządu terytorialnego powinny dążyć do tego, aby proces wyboru dostawców był jak najbardziej transparentny i zgodny z zasadami cyberbezpieczeństwa, które staje się jednym z fundamentów efektywnego i bezpiecznego zarządzania.
W erze cyfryzacji, gdzie każdy aspekt zarządzania publicznego coraz bardziej uzależniony jest od systemów informatycznych, zagadnienia cyberbezpieczeństwa stają się kluczowe dla funkcjonowania samorządów. Polski program „Cyberbezpieczny samorząd”, finansowany z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021–2027, ma za zadanie podnieść poziom ochrony cyfrowej w jednostkach samorządu terytorialnego (JST). Istotne jest, aby środki finansowe były wykorzystywane efektywnie, zgodnie z najlepszymi praktykami i międzynarodowymi standardami w dziedzinie bezpieczeństwa informacji.
Grupą docelową projektu jest administracja publiczna: jednostki samorządu terytorialnego wraz z jednostkami podległymi (z ograniczeniem do jednostek sektora publicznego, z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia).
Dzięki inicjatywie „Cyberbezpieczny samorząd”, zarządzanej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) w partnerstwie z NASK – Państwowy Instytut Badawczy, jednostki samorządowe mają unikatową szansę na podniesienie bezpieczeństwa informacji w JST przez poprawę odporności i umiejętność efektywnego przeciwdziałania oraz reagowania na incydenty w systemach informacyjnych. Sukces tych wysiłków w dużej mierze zależy od właściwego podziału i zarządzania zadaniami oraz zasobami, co wymaga przemyślanego podejścia do procesu selekcji wykonawców. Samorządy składały wnioski z projektami do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta