Rozbijanie należności z jednego kontraktu pozbawi kosztów
Limitu płatności bezgotówkowych, od którego zależy prawo do kosztów, nie można obchodzić przez rozbijanie płatności na kilka faktur. Przy ramowej umowie o współpracę należy do niej przyporządkować wszystkie płatności jako do jednej transakcji.
Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił skargę kasacyjną spółki, która spierała się z fiskusem o zmianę interpretacji podatkowej.
Konkretnie chodziło o wykładnię przepisów o CIT dotyczących kosztów podatkowych. Spółka wystąpiła o nią w 2017 r. We wniosku wyjaśniła, że zajmuje się prowadzeniem kilku aptek. W działalności rozlicza się gotówkowo i bezgotówkowo. Dostawy leków z hurtowni następują na podstawie umowy ramowej o współpracę, która reguluje jej warunki.
Spółka podkreśliła, że umowa ramowa wyraźnie wskazuje na konieczność rozpatrywania każdego zamówienia jako odrębnego zlecenia na dostawy towarów.
Z wniosku wynikało, że w oparciu o tak ustalone warunki współpracy wystawiane są gotówkowe faktury...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta