Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płatny postój tylko w dni robocze

15 maja 2024 | Administracja – Orzecznictwo | Katarzyna Markiewicz

Rada miejska nie jest upoważniona do pobierania opłat za parkowanie samochodów na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania w sobotę.

Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach gminnych. W § 1 ust. 4 rada uchwaliła, że wnoszenie opłat za parkowanie obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 9 i od 10 do 17 oraz w soboty od godz. 9 do 14.

Skarga prokuratora

Prokurator rejonowy złożył skargę na powyższą uchwałę, wnosząc o stwierdzenie jej nieważności w zakresie obowiązku wnoszenia opłat za parkowanie w soboty w godz. 9–14. Jego zdaniem uchwała istotnie narusza prawo poprzez bezpodstawne nałożenie obowiązku wnoszenia opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania w soboty od godz. 9 do 14.

Zgodnie z ustawą o drogach publicznych jednostka samorządu terytorialnego może ustanawiać pobór opłat za postój pojazdów w strefie płatnego parkowania tylko w dni robocze, w określonych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12873

Wydanie: 12873

Spis treści
Zamów abonament