Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy źle oceniają słowa Tuska o PiS jako zdrajcach

15 maja 2024 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz

Większość ankietowanych w badaniu IBRiS nie zgadza się z premierem, że Zjednoczona Prawica to „płatni zdrajcy, pachołki Rosji”.

„Płatni zdrajcy, pachołki Rosji. Nazwa Zjednoczona Prawica może być dokładnie tak odczytana. Od wielu, wielu lat (…) działa tu, w Polsce, pod wpływem rosyjskich interesów” – tak w miniony czwartek Donald Tusk zwrócił się w Sejmie do posłów PiS, przywołując słowa Leszka Moczulskiego, który 30 lat temu tak rozszyfrowywał skrót PZPR. Zapytaliśmy Polaków, czy zgadzają się ze słowami premiera.

Badanie IBRiS pokazuje, że opinię szefa rządu podziela jedynie 29,8 proc. ankietowanych, a aż 60 proc. się z nim nie zgadza. 9,8 proc. pytanych nie ma zdania.

Opinię szefa rządu podziela 78 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, ale 18 proc. jej elektoratu nie zgadza się z szefem partii. Lewica...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12873

Wydanie: 12873

Spis treści
Zamów abonament