Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS z przewagą, Tusk mobilizuje

15 maja 2024 | Komentarze | Michał Szułdrzyński

Najnowsze sondaże pokazują, że PiS wciąż ma przewagę nad KO. A to utrudnia rządowi Donalda Tuska odbijanie państwa z rąk PiS. Dlatego po aferze sędziego Szmydta premier przekonuje, że wybory do PE to starcie Europy z Rosją.

W ostatnim czasie ukazały się dwa istotne sondaże polityczne. Według pierwszego (dla Wirtualnej Polski) dotyczącego poparcia dla partii do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 33,3 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 32 proc., Trzecia Droga zaś na 11,6 proc. Z kolei z badania dla RMF i „Dziennika Gazety Prawnej”, gdzie pytano o rozkład poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wynika, że PiS może liczyć na 32,7 proc., KO zaś – 30,7 proc. Trzecia Droga w tym badaniu może liczyć na 12,6 proc. (Oba badania wykonała pracownia United Surveys).

Ktoś powie: sondaż to tylko sondaż. Ale dwa sondaże to już coś więcej. Poza tym wyniki te są skorelowane z niedawnymi wynikami wyborów do sejmików, które najbardziej przypominają ogólnopolskie głosowania parlamentarne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12873

Wydanie: 12873

Spis treści
Zamów abonament