Cyrkularność coraz ważniejsza dla firm. Na jakie projekty unijne wsparcie?
Polska zdobyła jedynie 67,37 pkt w najnowszym Europejskim Indeksie Ekoinnowacyjności przy średniej unijnej 121 pkt. Dlatego istotne są programy wsparcia przedsiębiorców w inwestycjach rozwijających technologie środowiskowe.
Sierpień przyniósł firmom kilka nowych naborów.
Gospodarka Obiegu Zamkniętego: programy wsparcia najbardziej atrakcyjne dla dużych firm
– Chcąc pokusić się o wskazanie najatrakcyjniejszych, nie sposób nie zacząć od KPO GOZ – mówi „Rzeczpospolitej” Małgorzata Okularczyk-Okoń, prezes zarządu Collect Consulting. – To zapowiedziany w ostatnim tygodniu lipca 2024 r. przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nabór w ramach Krajowego Planu Odbudowy dla dużych firm na realizację prac badawczo-rozwojowych w obszarze technologii wykorzystania surowców wtórnych. Przedsiębiorstwa będą mogły realizować projekty samodzielnie bądź w ramach konsorcjów powołanych wraz z organizacją badawczą. Członkiem konsorcjum mogą być także firmy należące do sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw – dodaje.
null
Nabór ruszył 8 sierpnia i potrwa do 31 października 2024 r., a jego budżet to 346 mln zł. Projekty nim objęte muszą zakładać opracowanie co najmniej jednej innowacyjnej technologii, która...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta