Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ośmieszanie polityki

28 sierpnia 2024 | Rzecz o polityce | Maciej Strzembosz
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk na tegorocznym Campusie Polska
autor zdjęcia: PAP/Tomasz Waszczuk
źródło: Rzeczpospolita
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk na tegorocznym Campusie Polska

„Apolityczną” gwiazdą Campusu był premier Donald Tusk, symetrystów nie zapraszano.

Największy dorobek zeszłorocznego Campusu Polska, który się odbił szerokim echem w prasie i mediach społecznościowych, to wycofanie zaproszenia dla Grzegorza Sroczyńskiego w panelu symetrystów Marcina Mellera. W efekcie do panelu w ogóle nie doszło, bo Marcin Meller ujął się honorem i nie pozwolił na polityczną cenzurę w czymś, co firmował własnym nazwiskiem.

Dla Silnych Razem, czyli najbardziej zajadłych hunwejbinów proplatformowych, był to moment triumfu. Szanowany dziennikarz z przyjaznych Platformie Obywatelskiej mediów został obłożony anatemą, bo chciał uprawiać swój zawód uczciwie i niezależnie. Tymczasem w kuźni nowych idei dotyczących przyszłości Polski – jak lubi się przedstawiać Campus Polska w kręgach Koalicji Obywatelskiej – pojawili się wyłącznie ludzie myślący tak samo albo wykazujący się różnorodnością myślenia według recepty Jacka Żakowskiego, który stwierdził kiedyś, że zarzuty o brak pluralizmu w TOK FM są krzywdzące, bo przecież on, Tomasz Lis i Dominika Wielowieyska często się nie zgadzają.

Notabene, warto zauważyć, że po wygranych wyborach przez koalicję 15 października, Marcin Meller czujnie zamienił TVN na Kanał Zero, słusznie przewidując, w którym medium będzie miał więcej wolności słowa.

Obiektywizm na zlocie

Zeszłoroczna farsa była jakoś tam zrozumiała – rok był wyborczy, więc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12961

Wydanie: 12961

Spis treści
Zamów abonament