Prawo głosu wierzycieli
Bez osiągnięcia porozumienia, postępowanie restrukturyzacyjne nie ma większych szans powodzenia.
Głosowanie na zgromadzeniu wierzycieli stanowi jedno z podstawowych, a zarazem najważniejszych uprawnień każdego wierzyciela biorącego udział w restrukturyzacji. Efektywne skorzystanie z tego uprawnienia wymaga znajomości przepisów regulujących korzystanie z prawa głosu.
Poszukiwanie kompromisu z wierzycielami to z pewnością niezwykle istotne zadanie restrukturyzowanego dłużnika. Bez osiągnięcia porozumienia, którego formalnym wyrazem jest układ, postępowanie restrukturyzacyjne nie ma większych szans powodzenia. Nie oznacza to jednak, że na zgromadzeniach wierzycieli uchwały zapadają jednomyślne – wręcz przeciwnie, chodzi o osiągnięcie odpowiedniej większości „za”, przy zachowaniu praw wierzycieli niezgadzających się z danym rozstrzygnięciem. Wszystko sprowadza się tutaj do ustalenia komu i w jakim zakresie przysługuje prawo głosu na zgromadzeniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta