W stronę elektromobilności
Transformacja energetyczna gospodarki, której elementem jest elektromobilność, to zadanie na długie lata. Wymaga zaangażowania i skoordynowania wielu zasobów, zarówno inwestycyjnych, jak i organizacyjnych.
Transformacja systemu energetycznego nabiera tempa także dzięki innowacjom w mobilności. Elektryfikacja transportu, rozwój infrastruktury ładowania i integracja z odnawialnymi źródłami energii (OZE) to tylko niektóre z aspektów, jakie kształtują nową rzeczywistość energetyczną.
Pojazdy elektryczne mogą odegrać istotną rolę zarówno w transformacji sektora transportowego jak i elektroenergetycznego. Eksperci szacują, że do 2050 r. będą odpowiadały za 12–14 proc. globalnej konsumpcji energii. Oznacza to m.in. konieczność modernizacji sieci elektroenergetycznych.
O wyzwaniach związanych z rozwojem e-mobilności rozmawiali uczestnicy panelu „New Mobility Drives the Transformation of the Energy System” („Nowa mobilność napędza transformację systemu energetycznego”) na V Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi.
Karol Wolff, dyrektor wykonawczy ds. strategii i innowacji Orlenu, wskazał, że następująca głęboka transformacja energetyczna gospodarki – której elementem jest elektromobilność – jest zadaniem na długie lata, na pokolenia. Wymaga zaangażowania i skoordynowania wielu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta