Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Piraci grasują w Unii

28 listopada 2024 | Pierwsza strona | Michał Duszczyk

Europę zalał nielegalny streaming, ale Polska stawiana jest za wzór. Mniej cyfrowych kradzieży niż u nas jest tylko w trzech krajach Unii Europejskiej. Prognozy nie są jednak obiecujące.

Mieszkańcy UE na potęgę ściągają nielegalne transmisje wideo, muzykę i publikacje, do których nie mają praw. Skala procederu jest olbrzymia, a działania policji wymierzone w e-piratów, nie są skuteczne – wynika z raportu unijnego Urzędu ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), którego treść „Rzeczpospolita” poznała jako pierwsza. Analizy pokazują, że przeciętny Europejczyk z nielegalnych treści online korzysta dziesięć razy w miesiącu, przy czym treści telewizyjne stanowią połowę. EUIPO podaje, że w rok liczba pirackich stron telewizji internetowej w UE wyraźnie wzrosła, a wraz z nią o 10 proc. skoczyła liczba odwiedzin takich serwisów. Kluczowy powód to „popyt konsumentów na tanie treści”.

Nie mamy się czego wstydzić

Poniżej wstydliwej średniej na kontynencie jest tylko sześć rynków, w tym Polska....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13038

Wydanie: 13038

Spis treści

Reklama

Zamów abonament