Zastosowanie AI przy wdrożeniu celów i raportowania ESG
Transformacja biznesu | Narzędzia wspierające
W ostatnim okresie najbardziej gorącymi tematami są kwestie dotyczące zrównoważonego rozwoju i sztucznej inteligencji. Tematy te dyskutowane są również wspólnie.
Na konferencji Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w ubiegłym roku prezes C3.ai Thomas Siebel powiedział: „Bez AI nie osiągniemy celów ESG i nie zaadresujemy odpowiednio kwestii zmian klimatycznych”. Trudno nie przyznać mu racji, biorąc pod uwagę rozległość tematyki zrównoważonego rozwoju, jak również rygorystyczne i ambitne terminy w odniesieniu do transformacji działalności na zrównoważoną.
Głównymi wyzwaniami przy wdrożeniu celów zrównoważonego rozwoju są bardzo napięte ramy czasowe, złożoność raportowania i brak osób z odpowiednimi kompetencjami. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala na niezwykle sprawne zbieranie, analizowanie i monitorowanie danych oraz optymalizację procesów biznesowych i procesu raportowania, co czyni ją idealnym narzędziem wspierającym wymaganą regulacjami transformację i raportowanie zrównoważonego rozwoju.
Krajobraz regulacyjny
Ostatnie lata obfitowały w nowe regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju. Dotyczą one nie tylko kwestii klimatycznych, które pozostają priorytetem – pomimo innych ważnych problemów politycznych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta