Drugi akt stworzenia
W nowym stuleciu człowiek będzie dysponował mocą przypisywaną bogom
Drugi akt stworzenia
ZBIGNIEW WOJTASIŃSKI
Według biblijnej Księgi Rodzaju Bóg tchnął życie w ulepionego z gliny Adama, a potem z jego żebra stworzył Ewę. W 2000 lat po narodzinach Chrystusa opis ten przestaje być jedynie przekazem religijnym. Uczeni nigdy jeszcze nie byli tak bliscy urzeczywistnienia tego, co dotychczas było wyłącznie domeną Boga i natury.
Niemal w każdej kulturze występują pradawne mity i podania o ożywianiu materii i stwarzaniu życia, które miały wyjaśnić, skąd pochodzimy i jakie jest nasze miejsce na Ziemi. Dziś nauka potrafi zrealizować najbardziej fantastyczne pomysły. To, co dotychczas było mitem, teraz staje się realną rzeczywistością, a zarazem - nowym wyzwaniem.
Koniec ewolucji
- W przyszłości będziemy mieli moc przypisywaną zwykle bogom. Będziemy w stanie ożywiać to, co nieożywione i nadawać życiu formę zgodną z naszym wyobrażeniem - stwierdza Michio Kaku,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta