Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najbardziej opłacalnym towarem miały być śmieci

23 grudnia 2000 | Prawo | DF

SAMORZĄD

Awantura w Łaskarzewie o referendum

Najbardziej opłacalnym towarem miały być śmieci

Rada Miasta Łaskarzew odrzuciła wniosek o przeprowadzenie lokalnego referendum w sprawie przywozu śmieci z odległej o 70 km Warszawy oraz z innych miast Polski. Na razie Naczelny Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął, kto ma rację: inicjatorzy referendum czy Rada. Zażądał dodatkowych dokumentów.

Kiedy przed trzema laty z wielką pompą otwierano nowoczesne składowisko śmieci w Łaskarzewie, a miasto odbierało za nie nagrodę 500 tys. zł, nikt nie przypuszczał, że w 2000 r. wybuchnie z tego powodu konflikt, który skłóci tutejszą społeczność i dotrze do NSA. W opinii burmistrza Waldemara Larkiewicza to przede wszystkim inicjator referendum - radny Edward Trzaskowski, "powinien bić się we własne piersi". Szanowny kolego radny! - zaapelował podczas rozprawy. - Jak na ironię stoimy tu, w sądzie, naprzeciw siebie, gdyż to przecież kolega w poprzedniej kadencji był członkiem Zarządu Gminy, podpisywał uchwały o zbudowaniu wysypiska, hydroforni, przeprowadzeniu wodociągów i kanalizacji. A kiedy przyszła nowa Rada, zastała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2197

Spis treści

Wyprawa na Makalu

Zamów abonament