Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosyjska ruletka

13 lipca 2002 | Ekonomia | ZK Sk
źródło: Nieznane

Rynek finansowy Inwestorzy czekają na wystąpienie ministra finansów

Rosyjska ruletka

Sytuacja jak w rosyjskiej ruletce - twierdzą analitycy. Kołodko może wystrzelić, ale nie musi. Chłodna analiza odnowiła więc zainteresowanie inwestorów złotym i polskimi obligacjami. Od połowy tygodnia dolar i euro staniały w NBP po 5 groszy. Zdrożały papiery skarbowe, a rentowność spadła od 20 do 30 punktów bazowych. W najbliższym czasie jednak kurs dolara może wahać się od 4,1 do 4,2 zł.

Spirala strachu przestała nakręcać rynek finansowy. W ocenie dealerów, panikarze już się zabezpieczyli, do gry przystąpili spekulanci. Reszta inwestorów wsłuchuje się w wypowiedzi premiera i członków rządu.

Na razie premier uspokaja. Pytany, czy rząd pracuje nad dewaluacją złotego, odpowiada, że złoty osłabił się bez ingerencji. Zapewnia też, że zmiany w gabinetach nie wpłyną na rozmowy z Unią Europejską. Podkreśla, iż sytuacja budżetu musi się poprawić....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2669

Spis treści
Zamów abonament