Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cenimy postęp, którego dokonujecie w Polsce

13 lipca 2002 | Publicystyka, Opinie | KD
źródło: AP

Rozmowa z prezydentem USA Georgem W. Bushem

Cenimy postęp, którego dokonujecie w Polsce

(C) AP

17 lipca, po raz pierwszy od jedenastu lat, prezydent Polski z pełnymi honorami zostanie przyjęty w Białym Domu. Za prezydentury George'a W. Busha w podobny sposób przyjmowano tylko prezydenta Meksyku Vincenta Foxa. Przed spotkaniem z Aleksandrem Kwaśniewskim prezydent USA udzielił w piątek wywiadu przedstawicielom mediów polskich w Waszyngtonie.

Rz: Czego oczekuje pan po wizycie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, która zaczyna się w przyszłym tygodniu?

GEORGE W. BUSH: Będzie to dla mnie okazja, aby zrewanżować się mojemu przyjacielowi Aleksandrowi za gościnność, której doświadczyliśmy podczas pobytu w Warszawie. Będzie to też okazja, aby powiedzieć naszym krajom i światu, jak ważne są nasze stosunki z Polską. Bardzo szanujemy Polaków. W Stanach mieszka wielu Amerykanów polskiego pochodzenia, którzy wciąż kochają Polskę. Jest więc dobra okazja, żeby na tych już doskonałych stosunkach budować jeszcze lepsze.

Będziemy rozmawiać o wielu sprawach. Na przykład o wojnie z terroryzmem. Polska jest przyjacielem, sojusznikiem i członkiem koalicji w tej wojnie. Sam Aleksander jest również dobrym przyjacielem i sprzymierzeńcem. Na pewno będziemy także rozmawiać o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2669

Spis treści
Zamów abonament