Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedna ulga kosztem drugiej

13 lipca 2002 | Prawo | IL

Wydatki mieszkaniowe poniesione przed sprzedażą odliczane bez ograniczeń

Jedna ulga kosztem drugiej

Przepis nakazujący pomniejszenie kwoty odliczeń od podatku z tytułu dużej ulgi budowlanej o 10 proc. wydatków mieszkaniowych pokrytych pieniędzmi ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych zwolnionych z podatku od sprzedaży jest wciąż aktualny. Tak więc nadal to, co fiskus daruje przy sprzedaży, może ściągnąć z dużej ulgi budowlanej.

Do końca 2001 r. przepis ów znajdował się w art. 27a ust. 17 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (updf). W odniesieniu do osób, którym w ramach ochrony praw nabytych ulga przysługuje w związku z kontynuowaniem inwestycji rozpoczętych przed 1 stycznia 2002 r., obowiązuje on nadal na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2669

Spis treści
Zamów abonament