Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Silni, zwarci, gotowi

13 lipca 2002 | Kraj | JB

Decydujący o członkostwie w Unii Europejskiej raport KE będzie dla Polski pozytywny

KOMENTARZ: Satysfakcja i zachęta

Silni, zwarci, gotowi

Polska spełnia warunki członkostwa w Unii Europejskiej - taki będzie wniosek raportu, który zadecyduje o przyjęciu Polski do UE.

Dokument ten Komisja Europejska ujawni oficjalnie dopiero 16 października. Ale już wiadomo, że nasz kraj zostanie uznany za przygotowany do wejścia do UE w 2004 roku. W ten sposób znika główna niewiadoma na naszej drodze do Unii.

Treść raportu ujawnili wczoraj w Brukseli przewodniczący Sejmowej Komisji Europejskiej Józef Oleksy i minister ds. europejskich Danuta H?bner. Dzień wcześniej oboje spotkali się w Warszawie z komisarzem ds. poszerzenia wspólnoty G?nterem Verheugenem, który jest odpowiedzialny za opracowanie dokumentu. - Raport będzie pozytywny - oświadczył Józef Oleksy polskim dziennikarzom.

Na podstawie zaleceń Komisji (i pod warunkiem zakończenia rokowań) decyzję o podpisaniu traktatu akcesyjnego z naszym krajem podejmą podczas szczytu w Kopenhadze 12 - 13 grudnia przywódcy "15".

Z informacji, jakie uzyskaliśmy wczoraj od wysokich rangą urzędników KE, wynika, że w październikowym raporcie Komisja uzna, iż warunki członkostwa spełniają także wszyscy inni kandydaci z pierwszej tury rozszerzenia: Czechy, Węgry,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 2669

Spis treści
Zamów abonament