Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To wygląda na wojnę

11 września 2002 | Wojna z terroryzmem | ma.s.

Pałac Prezydencki:

To wygląda na wojnę

MAłGORZATA SUBOTIĆ

Ten wtorek zapowiadał się całkiem sympatycznie. Oprócz rutynowych zajęć, jakie codziennie ma Aleksander Kwaśniewski, kalendarz przewidywał spotkania z ludźmi kultury. Wszystko przebiegało zgodnie z planem do popołudnia, a dokładniej - do godziny 14.51.

Przed południem w Pałacu Prezydenckim pojawił się malarz Józef Krzysztof Oraczewski. Podarował Kwaśniewskiemu obraz przedstawiający Nike. Po popołudniu miała się odbyć uroczystość wręczenia ustanowionej przez prezydenta Nagrody im. Andrzeja Drawicza.

To nie scenariusz

O 14.51 Kwaśniewski przygotowywał się do wręczania nagród. Jeden z prezydenckich monitorów na stałe był nastawiony na odbiór stacji CNN.

- Na ekranie telewizora zobaczyłem napis "Breaking News" i obraz płonącego World Trade Center. Zadzwoniłem do mojej żony, która kilka dni później miała lecieć do Nowego Jorku. Akurat rozmawialiśmy, kiedy kątem oka zobaczyłem samolot szybko zbliżający się do WTC. Byłem w stu procentach przekonany, że oglądam symulację komputerową, próbującą wyjaśnić przebieg...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament