Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Moja Kariera - Warszawa

11 września 2002 | Moja Kariera | D'
źródło: Nieznane

Moja Kariera - Warszawa

 • Kres bankowego eldorado
 • Funky biznes, czyli nowe pokolenie wizjonerów Rynek pracy Kres bankowego eldorado

  Zawirowania i rozczarowania

  RYS. ROBERT DĄBROWSKI

  Trudno nie tylko o dobrą, ale o jakąkolwiek pracę w sektorze bankowo-finansowym - twierdzą stołeczni "łowcy głów". Banki i instytucje finansowe prawie nie przyjmują nowych pracowników. Natomiast raz po raz można się natknąć na informacje o znacznych redukcjach w tym sektorze.

  - Od dłuższego czasu nie mamy prawie żadnych zleceń na obsadzenie stanowisk kierowniczych w bankach - mówi Dagmara Izbicka, szefowa działu doradztwa w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim w PricewaterhouseCoopers. - Zgłaszają się zaś ludzie spodziewający się utraty pracy lub będący w trakcie wypowiedzenia. Są to często dużej klasy specjaliści, pełniący wysokie funkcje kierownicze. Szukają odpowiadającej im pracy przede wszystkim w bankowości, ale gotowi są także objąć stanowiska w innych sektorach, jeśli są to fachowcy np. z dziedziny finansów, sprzedaży lub marketingu. Średnio otrzymuję 1-2 takie aplikacje w miesiącu, nie licząc sondażowych rozmów telefonicznych.

  Zdarza się, że członkowie najwyższej kadry kierowniczej mogą szukać odpowiedniego stanowiska nawet kilka miesięcy. Doradcom z PwC udało się znaleźć pracę

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament