Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

11 września 2002 | Ekonomia | DE

BUDOWNICTWO

Parkingi dla Krakowa

Działająca w konsorcjum z Eiffage kielecka firma budowlana Mitex wygrała rokowania dotyczące budowy siedmiu parkingów w centrum Krakowa - poinformował miejscowy urząd miasta. - Mitex jako jedyny uczestnik rokowań zgodził się wybudować i eksploatować parkingi w miejscach wskazanych przez Gminę Kraków - powiedziała Janina Pokrywa z wydziału gospodarki komunalnej urzędu. Według szacunków miejskich ekspertów, w zależności od lokalizacji i wielkości podziemnych parkingów, budowa każdego z nich może kosztować od 20 do 25 mln zł. Miasto da grunty pod inwestycje, a Mitex wybuduje parkingi ze środków własnych. Pierwszy ma być oddany do użytku we wrześniu 2004 r., a ostatni w marcu 2005 r. Okres eksploatacji parkingów będzie wynosił od 30 do 37 lat, a następnie infrastrukturę przejmie miasto. (Reuters, M.P.)

ENERGETYKA

E.ON-Ruhrgas: surowsze warunki

Niemiecki resort gospodarki ogłosił, że udzieli nadzwyczajnego zezwolenia na przejęcie Ruhrgas przez E.ON, ale zażąda od obu grup nowych ustępstw. Będą musiały odstąpić więcej udziałów i zwiększyć ilość gazu do dyspozycji konkurentów - stwierdzono w Berlinie. Według dokumentu omawianego przez "FT Deutschland", Ruhrgas musiałby pozbyć się udziałów w 2 firmach dystrybucji gazu, odpowiednio 22 i 11,3 proc. Nowym warunkiem jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament