Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Praca dla inżyniera

11 września 2002 | Moja Kariera | DC GR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Praca dla inżyniera

 • Posady dla inżynierów
 • Zarobki osób z wykształceniem technicznym
 • Pracodawcy o inżynierach
 • Oferty pracy dla inżynierów
 • Rozmowa z Kristiną Podolak-Andersson, politykiem szwedzkiej Partii Socjaldemokratycznej w samorządzie wojewódzkim w Kalmarze: Z inżyniera polityk Rynek pracy Posady dla inżynierów

  Niektórzy mają duże szanse

  Do niedawna ktoś, kto miał wykształcenie techniczne, zwłaszcza na poziomie inżynierskim, nie musiał martwić się o pracę. Dziś sam dyplom nie wystarcza. Konieczne staje się właściwe przygotowanie do zawodu. Oznacza to: wysoką średnią ze studiów, praktykę popartą dobrą opinią pracodawców i znajomość języków obcych.

  - Brak znajomości angielskiego to rzeczywisty problem. Tylko około 25 proc. inżynierów, którzy kontaktują się z naszą firmą, zna angielski w wystarczającym stopniu - mówi Dariusz Żebrowski, dyrektor ds. rekrutacji w Banku Danych o Inżynierach, agencji rekrutacyjnej od 10 lat specjalizującej się w pośrednictwie pracy dla inżynierów.

  Zdaniem Żebrowskiego to, co w tej chwili charakteryzuje rynek pracy dla kadry technicznej, to znacznie mniejsza liczba ofert skierowana do przedstawicieli branży teleinformatycznej. Największymi "odbiorcami"

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament