Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Terroryści z amerykańską wizą

11 września 2002 | Wojna z terroryzmem | AB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Setki aresztowanych, pierwsze procesy - to dotychczasowe efekty największego śledztwa w historii Ameryki. Los bin Ladena jest jednak wciąż nieznany

Terroryści z amerykańską wizą

W bazie Guantanamo na Kubie od kilku miesięcy przebywa około 600 Talibów pojmanych w Afganistanie

(c) AFP

ARKADIUSZ BARTOSIAK

Pytanie, czy można było zapobiec atakowi na Amerykę, pozostanie zapewne na zawsze bez jednoznacznej odpowiedzi. Federalne Biuro Śledcze przyznało, że gdyby nie zlekceważono różnych niepokojących sygnałów, to być może udałoby się zatrzymać część zamachowców, zanim 11 września uderzyli w bliźniacze wieże WTC i Pentagon.

FBI zapewnia jednak, że ataku i tak nie udałoby się powstrzymać. Nie wszyscy są tego zdania. Kongres USA prowadzi gigantyczne śledztwo w sprawie niedopatrzeń służb specjalnych. Zarzutów jest wiele. Media znają tylko część.

Podejrzani kursanci

Latem ubiegłego roku dwóch agentów FBI powiadomiło centralę, że w środkowych stanach zaskakująco wielu mężczyzn arabskiego pochodzenia bierze lekcje pilotażu. Sygnały te zlekceważono.

Serio potraktowano tylko raport o dziwnym zachowaniu Zacariasa Moussaouiego, który chciał wiedzieć, jak się prowadzi boeinga, nie interesowało go natomiast ani lądowanie, ani start. Ten Francuz marokańskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament