Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyścig do szkół prawniczych

11 września 2002 | Moja Kariera | TW

USA Zawód modny, na twardym gruncie

Wyścig do szkół prawniczych

Prawnicza profesja prawnicza w USA przeżywa okresowe wzloty i upadki. Jeszcze w połowie minionej dekady wśród niemal miliona prawników panował nastrój zniechęcenia i niepewności. Teraz jednak odzyskuje utracony grunt.

Prawnikami byli pierwsi prezydenci Stanów Zjednoczonych, a także Bill Clinton i George W. Bush. Murzyński prawnik John Cochran zarabia na jednej sprawie kilka milionów dolarów. Wybronił od zarzutu podwójnego morderstwa sławę amerykańskiego futbolu O. J. Simpsona, a samo jego pojawienie się w sądzie w Buffalo przesądziło o przyznaniu rodzinie przejechanej przez autobus czarnej kobiety 3,5 mln dolarów odszkodowania, choć poniosła ona śmierć nieostrożnie przebiegając jezdnię.

Jednak w 1996 r. ponad co dziesiąty prawnik ankietowany w stanie Północna Karolina przyznał, że co najmniej raz w miesiącu nawiedza go myśl o samobójstwie. Wielu porzucało zawód, główne źródło niechęci upatrując w warunkach jego uprawiania. Prawników przeciętnych, zarabiających zaledwie od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament