Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wybory samorządowe - poradnik (1): Przewodnik po ordynacji dla komitetów wyborczych

11 września 2002 | Vademecum Rzeczpospolitej | FF MW

Wybory samorządowe 2002

Przewodnik po ordynacji dla komitetów wyborczych

1. Wprowadzenie Powrót na stronę tytułową broszury

Ten poradnik nie instruuje, jak wygrać wybory, ale jak korzystać z praw wyborczych, aby nie wejść w konflikt z prawem. Podpowie więc, jak zarejestrować komitet (ze względu na terminy pełną wersję tej części poradnika opublikowaliśmy w "Rz" z 5 września , razem z licznymi wzorami, które tutaj pomijamy), a potem listy wyborcze, jak zgodnie z prawem prowadzić, finansować i rozliczyć kampanię, a także jakich formalności dopełnić, aby skorzystać z innych uprawnień.

1. 1. Jak korzystać z poradnika

  • Omawiając dane zagadnienie, w nawiasie podaję odpowiedni przepis prawa. Jeżeli nie jest zaznaczone, z jakiej ustawy on pochodzi, znaczy to, że chodzi o ordynację wyborczą do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw. W innych wypadkach podaję nazwę ustawy. Jeżeli jest to interpretacja Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), to zaznaczam w nawiasie, z którego wyjaśnienia lub której informacji PKW.

  • Poradnik ma ułatwić korzystanie z ordynacji, ale to one - a nie poradnik - są obowiązującym prawem. Dlatego podejmując jakąś czynność, należy dla pewności zawsze skonsultować się z oryginalnym tekstem odpowiedniej ordynacji.

  • Punkty
  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2720

Spis treści
Zamów abonament