Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dużo muzyki w małych salach

27 października 2003 | Regiony Polski | JM

Muzyczne atrakcje

Dużo muzyki w małych salach

Kto zamierza wybrać się w Warszawie na koncert, przede wszystkim przegląda ofertę Filharmonii Narodowej. Ale nie brakuje w stolicy innych miejsc, gdzie można posłuchać dobrej muzyki. I czasami w mniej reprezentacyjnych wnętrzach pojawiają się znacznie ciekawsi artyści.

Reprezentacyjny gmach przy ulicy Jasnej, będący siedzibą Filharmonii Narodowej, to najbardziej znana sala koncertowa w Polsce. Budynek odbudowany po wojennych zniszczeniach w 1955 r. służy zresztą nie tylko gospodarzowi. Tu występują także gościnnie zagraniczne gwiazdy, urządzane są gale lub koncerty charytatywne. Dzieje się tak po trosze i z konieczności. Od dawna mówi się o potrzebie wybudowania w Warszawie nowoczesnej, o dobrej akustyce sali koncertowo-widowiskowej, w której można by było urządzać różne imprezy, ale z rozważań tych nic na razie nie wynika.

Szef zrywa ze schematem

Pozostaje zatem sala Filharmonii Narodowej, efektownie prezentująca się po niedawnym remoncie i mająca dobrą akustykę. Jest jednak stanowczo za mała, może pomieścić około tysiąca słuchaczy. Dokucza to szczególnie przy okazji występów sławnych artystów, bo wówczas bilety rozchodzą się błyskawicznie, a ich cena musi być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3062

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament