Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Leczenie na koszt pracodawcy

18 marca 2004 | Dobra firma | AK

PODATKI W FIRMIE

Wydatki na utrzymanie zakładowej poradni lekarskiej

Leczenie na koszt pracodawcy

Likwidacja od 1 stycznia br. możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z finansowaniem świadczeń zdrowotnych przez pracodawcę (z wyjątkiem kosztów tych świadczeń zdrowotnych, do których ponoszenia jest on zobligowany przepisami) spowodowała, że prawdziwy problem mają teraz ci pracodawcy, którzy nie zlecają opieki medycznej specjalistycznym przychodniom, lecz sami ją zapewniają pracownikom, ponosząc koszty utrzymania zakładowych poradni.

W zakładowej poradni lekarskiej zatrudniamy lekarza internistę (z uprawnieniami do przeprowadzania badań profilaktycznych), lekarza stomatologa oraz pielęgniarkę. Ponosimy wydatki związane z wynagrodzeniem tych osób, opłaceniem za nie składek ZUS, utrzymaniem gabinetów lekarskich (energia, sprzątanie, telefony), zakupem niezbędnych materiałów, konserwacją specjalistycznego sprzętu. Nasi pracownicy (a także byli pracownicy - emeryci i renciści) korzystają ze świadczeń zdrowotnych w zakresie badań wstępnych, okresowych, kontrolnych, ale też leczą zęby i przychodzą po poradę np. w razie zachorowania na grypę. Mamy wątpliwości:

1. W jaki sposób rozdzielić koszty utrzymania tej poradni lekarskiej na stanowiące i niestanowiące kosztów uzyskania przychodu osoby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3180

Spis treści
Zamów abonament