Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojna dwu obozów

18 marca 2004 | Publicystyka, Opinie | AŁ AM

Przyszłość dwóch wielkich przedsięwzięć biznesowych: grupy G8 i PKN Orlen wywołała wielkie zamieszanie w Sojuszu

Wojna dwu obozów

Iskrą, która podgrzała nastroje na lewicy, była wieść o decyzji sprzedaży grupy 8 zakładów energetycznych Janowi Kulczykowi. Nie dla Kulczyka - tak najkrócej można określić wczorajszą postawę Klubu SLD. Posłowie sprzeciwili się też planom połączenia dwu największych polskich firm paliwowych, Grupy Lotos i PKN Orlen. Udziałowcem tego drugiego jest Kulczyk.

Burzę w Sejmie wywołały trzy sprawy: sprzedaż udziałów w zakładach energetycznych należących do G8, ewentualne połączenie PKN Orlen z Lotosem oraz planowane zmiany w statucie PKN. Argumenty, jakie padły, mają znaczenie bardziej polityczne niż biznesowe. Starły się dwie grupy. Jedna wspierana przez Leszka Millera i ministra skarbu Zbigniewa Kaniewskiego oraz najbogatszego polskiego biznesmena Jana Kulczyka. Po drugiej stronie - część posłów SLD z Wiesławem Kaczmarkiem na czele. Na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3180

Spis treści
Zamów abonament