Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ożywienie po porządkach w portfelach

18 marca 2004 | Ekonomia | AB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Ubepieczenia

Wstępne wyniki finansowe za 2003 rok

Ożywienie po porządkach w portfelach

Lekkie ożywienie zaobserwować można na polskim rynku ubezpieczeniowym - taki wniosek nasuwa się po przejrzeniu przygotowanego przez "Rzeczpospolitą" podsumowania wstępnych wyników finansowych branży w 2003 roku. Po roku zapaści Polacy troszkę więcej wydali na polisy.

Z naszego podsumowania wynika, że na ubezpieczenia majątkowe wydaliśmy w minionym roku 13,4 mld zł - 2 procent więcej niż w 2002 roku (wówczas dynamika składki w stosunku do danych z 2001 r. nie przekroczyła 1 proc.). Na polisy na życie wydatki wyniosły 11,1 mld zł - wzrost o 12 procent (przed rokiem o 8 proc.).

Wędrówki klientów

Na rynku ubezpieczeń majątkowych wyraźnie widać przemieszczanie się klientów między towarzystwami. Część firm zebrała wyraźnie mniej składki niż przed rokiem, inne więcej. Spadek składki odnotowało dwóch największych ubezpieczycieli: PZU SA i Warta. Wyraźnie większą od średniej dynamikę składki miały m.in.: Allinaz, Compensa i Cigna STU, żeby wymienić tych największych. Nowym graczem, do którego mogła trafić część odchodzących od największych ubezpieczycieli klientów, jest Link 4. W ciągu pierwszego roku działalności zebrał ponad 44 mln złotych składki, co daje mu 0,3-procentowy udział w rynku polis...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3180

Spis treści
Zamów abonament