Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Święci kontra smoki

18 marca 2004 | Publicystyka, Opinie | PS

Dzięki hasłu wojny z Lepperem Platforma odsuwa od siebie trudne pytania

Święci kontra smoki

Efektowny pojedynek Jana Rokity z Andrzejem Lepperem przykuwa nadal uwagę opinii publicznej. Mało kto jednak zauważa, że hasło wojny z Samoobroną to swoista ucieczka do przodu Platformy. Manewr, który pozwala na uchylenie się od rozstrzygnięcia paru istotnych dylematów, jakie stoją przed tą partią.

Dziennikarze szybko podjęli hasło wojny z Samoobroną rzucone na łódzkiej konferencji PO. Istotnie, zderzanie Leppera z liderami Platformy to gotowy scenariusz na ekscytujący show. Jakież tu pole do popisu! W radiowej audycji Moniki Olejnik usłyszeliśmy ostrą pyskówkę i obrzucanie się zarzutami. W materiale "Newsweeka" fotograf zaaranżował z kolei coś na kształt teatralnej sceny, gdzie na tle purpurowej, pluszowej kotary w dostojnych fotelach debatowali Tusk i Lepper. Teraz chyba pora na telewizję, sekundanci obu stron wymyślą na pewno jakąś jeszcze atrakcyjniejszą dramaturgię.

Odzywają się już co trzeźwiejsze głosy, że wyzwanie Platformy - nolens volens - na nowo wprowadziło Leppera do mediów. Jeszcze inni wskazują, że przekonanie mediów o wygranej polityków PO w tych pojedynkach jest iluzoryczne. Komentatorzy "Gazety Wyborczej" czy "Życia Warszawy" arbitralnie głoszą, że pojedynek w radiowej Trójce bezapelacyjnie wygrał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3180

Spis treści
Zamów abonament