Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po 'Niebie' czas na 'Piekło'

03 kwietnia 2004 | Kultura | BH
źródło: Nieznane

Danis Tanovic będzie reżyserem filmu według polskiego scenariusza

Po "Niebie" czas na "Piekło"

Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Piesiewicz po odebraniu Złotych Lwów Gdańskich na XIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za "Krótki film o miłości" i "Krótki film o zabijaniu", 19 września 1988 r.

Wszystko wskazuje na to, że latem we Francji zaczną się zdjęcia do drugiej części tryptyku "Niebo, piekło, czyściec", którego koncepcję w połowie lat 90. wymyślili Krzysztof Kieślowski i Krzysztof Piesiewicz.

Scenarzysta Krzysztof Piesiewicz wrócił właśnie z Paryża, gdzie spotkał się z Danisem Tanovicem. Ten znakomity bośniacki reżyser, laureat Oscara za debiutancki film "Ziemia niczyja", ma być reżyserem "Piekła".

- To człowiek otwarty i serdeczny - mówi Krzysztof Piesiewicz. - Podobnie jak wielu młodych reżyserów europejskich, czuje niechęć do kina nihilistycznego. Buntuje się przeciwko rewolucji, jaką w sztuce filmowej spowodowała duńska "Dogma". Jest wrażliwy na zupełnie inne klimaty. A prywatnie - coraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament