Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma jak sportowa drużyna

03 kwietnia 2004 | Publicystyka, Opinie | JN
źródło: Nieznane

GOSPODARKA: OPINIE - OCENY - LUDZIE

Plast-Box Trzej wspólnicy od zera stworzyli spółkę, która weszła na giełdę i zamierza rozwinąć produkcję na Ukrainie

Firma jak sportowa drużyna

W gabinecie Waldemara Pawlaka poczesne miejsce zajmuje zdjęcie Gerarda Cieślika, patrona drużyny, w której współwłaściciel Plast-Boksu zaczynał swoją piłkarską karierę

(C) JERZY NIEMOCIŃSKI

JERZY NIEMOCIŃSKI

Waldemar Pawlak, prezes giełdowej spółki Plast-Box, trafił do biznesu dzięki sportowi. Dzięki niemu zarobił też pierwsze większe pieniądze, które posłużyły do założenia firmy.

W 1965 r, jako dwunastolatek, Waldemar Pawlak zaczął trenować piłkę nożną w słupskim Międzyzakładowym Klubie Sportowym Cieśliki. Patronem klubu był popularny w owym czasie piłkarz Gerard Cieślik. Kilku "cieślików" trafiło nawet do reprezentacji Polski. Waldemar Pawlak tam wprawdzie nie dotarł, ale przez wiele lat grał amatorsko - według ówczesnych kryteriów, czyli z etatem w państwowej firmie - w różnych klubach. Dobra gra głową, znakomity wślizg oraz 189 cm wzrostu predysponowały go do gry na pozycji stopera.

W okresie 1972 - 1980 był zawodnikiem Arki Gdynia, Pogoni Szczecin, Stal Stocznia Szczecin i Ursusa Warszawa. Piłce nożnej był wierny przez 18 lat....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament