Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Walka o maszynę

03 kwietnia 2004 | Publicystyka, Opinie | MC
źródło: Nieznane

GOSPODARKA: OPINIE - OCENY - LUDZIE

Syndyk robi wszystko, żeby sprzedać Fabrykę Papieru SA za grosze - alarmują jej wierzyciele

Walka o maszynę

W budynkach upadłej Fabryki Papieru w Myszkowie stoi maszyna numer sześć, o którą toczy się spór między wierzycielami firmy i Eugeniuszem Sperą.

(C) ADAM BRUNO/EDYTOR

MARCIN CZEKAŃSKI

Lokalny przedsiębiorca Eugeniusz Spera, główny akcjonariusz upadłej Fabryki Papieru w Myszkowie, gra na nosie wielkim koncernom, które chcą odzyskać swoje pieniądze. Sperze udało się wyprowadzić z upadającej firmy najcenniejszy majątek, dzięki czemu może ją teraz znowu przejąć za grosze.

Śląski biznesmen Eugeniusz Spera kupił w marcu 2002 roku od skarbu państwa zadłużoną po uszy Fabrykę Papieru SA w Myszkowie. Obiecał spłacić długi, ale wierzyciele nie chcieli czekać. W kwietniu największe firmy papiernicze, International Paper Kwidzyn i Frantschach Świecie, złożyły wniosek o upadłość FP SA. Sąd ogłosił ją w styczniu 2003 roku. Zanim jednak syndyk przejął kontrolę nad majątkiem, Eugeniusz Spera wyprowadził z fabryki jej najcenniejszą część - maszynę papierniczą nr 6 (jedyną działającą).

Obligacyjne prawo używania

W sierpniu 2002 roku Frantschach Świecie złożył w trakcie postępowania upadłościowego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie wniosek o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament