Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

03 kwietnia 2004 | Ekonomia | DE

CHEMIA

Hasco-Lek przekształcone

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek z Wrocławia przekształciło się w spółkę akcyjną. Kapitał spółki wynosi nieco ponad 329,9 mln zł. Akcje zostały objęte przez założycieli oraz wskazane przez nich osoby. Wkład w wysokości do 10 mln zł pokryto gotówką. Natomiast akcje o wartości ponad 319,9 mln zł zostały objęte poprzez wniesienie aportem działalności gospodarczej prowadzonej przez Stanisława Hana. Firma produkuje m.in. kapsułki, maści i syropy stosowane przy kaszlu i przeziębieniu, witaminy, preparaty na ból głowy, opryszczkę i zaburzenia trawienia. M.P.

Jelfa: doradca z wolnej ręki

- Doradca prywatyzacyjny, który będzie pracował przy sprzedaży akcji Jelfy, będzie wybrany z wolnej ręki - powiedziała "Rz" Agnieszka Dłuska z Biura Prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa. Resort chciałby, aby wybór nastąpił jeszcze w kwietniu. O 30 proc. akcji Jelfy ubiega się sześć podmiotów, w tym Polfa Kutno. Polska spółka złożyła w czwartek drugi list intencyjny, w którym wyraziła zainteresowanie akcjami Jelfy. Za jeden walor chce zapłacić 49 zł. M.P.

Większy Bayer w Polsce

Obroty firmy Bayer na polskim rynku wyniosły w 2003 r. ponad 542 mln zł. Firma podaje, że wzrost obrotów w stosunku do 2002 r. był dwucyfrowy. W polskim oddziale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3194

Spis treści
Zamów abonament